XXXIII Niedziela Zwykła – 17.11.2019 roku

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na cele inwestycyjne. Dziękujemy również za ofiary na termomodernizację. Dziękujemy za troskę o nasze wspólne dobro.

2. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogich; przed kościołem panie z Caritasu rozprowadzają chlebki miłosierdzia. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na rzecz najuboższych wspólnot Kościoła na świecie. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dzisiaj również jest obchodzony Światowy Dzień Pamięci o ofiarach wypadków drogowych..

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro wspomnienie bł. Karoliny, patronki Ruchu Czystych Serc.; we środę św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Tego dnia Siostry Karmelitanki w Tarnowie zapraszają na mszę św. do swojego klasztoru przy starym cmentarzu; we czwartek wspomnienie Ofiarowania NMP – będzie to równocześnie Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. W piątek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego i wszystkich organistów Wszystkim Solenizantom tego tygodnia oraz p. Organiście składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dzień Patrona.

4. W tym tygodniu we czwartek po mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Temat: Parafialne dziedzictwo przeszłości.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla – kończąca rok liturgiczny, a zarazem święto patronalne Akcji Katolickiej i służby liturgicznej ołtarza. Ministrantom i lektorom życzymy wytrwałości i gorliwości w tej pięknej służbie przy Ołtarzu Pańskim. Będzie to równocześnie kolejna niedziela synodalna.

Dzisiaj w Żabnie można zadeklarować swoją gotowość oddania szpiku kostnego.