XXXIV Niedziela Zwykła – 24.11.2019 roku

1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę kończącego się roku liturgicznego, przeżywamy w całym Kościele Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Z tej racji po każdej mszy św. przed N. Sakr. wystawionym w monstrancji odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Publiczne odmówienie tego aktu w dniu dzisiejszym łączy się z możliwością zyskania odpustu zupełnego pod warunkami zwykłymi. Dzisiejsza Uroczystość jest też patronalnym świętem służby liturgicznej oraz Akcji Katolickiej. Módlmy się za wszystkich ministrantów i lektorów, aby z radością służyli Bogu przy ołtarzu, oraz o angażowanie się dorosłych w sprawy Kościoła.

2. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie i sprzątanie kościoła, jak również na termomodernizację.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we czwartek przypada 10 rocznica święceń biskupich pasterza naszej diecezji, ks Bpa Andrzeja Jeża; w sobotę święto św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii. Dzisiaj różaniec za zmarłych o 15.30 a w dni powszednie o g. 17.30.

4. W przyszłą niedzielą rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny.

5. W najbliższą sobotę od 9.00 p. Kościelny będzie roznosił opłatki na ul Zawodzie, Tysiąclecia i Wyspiańskiego. Prosimy o serdeczne przyjęcie.

6. Stowarzyszenie „Razem dla Niedomic”, Dyrekcja, Nauczyciele i uczniowie Szkoły w Niedomicach zapraszają na V Olimpijskie Zaduszki, które odbędą się w piątek – 29.11. w budynku szkoły o godz. 17.30.           Dzisiaj o 17.00 w Niecieczy Koncert Patriotyczny, a w remizie OSP w Niedomicach o 17.00 spotkanie mieszkańców ul. Wyspiańskiego.