I Niedziela Adwentu – 1.12.2019 roku

1. I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy w całym Kościele czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Zbawiciela, zarówno w tajemnicy zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, jak i tego, które dokona się na końcu świata. Msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 18.00. Będzie na nich realizowany specjalny program dla dzieci związany z osobą Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy do licznego udziału w roratach dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci zachęcamy do zrobienia adwentowych lampionów. Postarajmy się też przeżyć ten czas w stanie łaski uświęcającej, aby słowo Boże mogło owocować w naszych sercach.

2. Od jutra będziemy śpiewać przed mszą św. wieczorną Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, przygotowując się do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapł.; we środę św. Barbary; w piątek św. Mikołaja, w sobotę św. Ambrożego, bpa. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek od 17.30 czas adoracji i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek od 8.30 odwiedziny chorych, a od 15.00 w kaplicy Godzina Miłosierdzia i czas adoracji do mszy św. wieczornej. Na mszy św. składka na cele misyjne. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię. W sobotę o 17.15 różaniec, a następnie Godzinki i msza św. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy K-łowi na Wschodzie.

3. We środę po mszy św. wieczornej na plebani spotkanie grupy dorosłych. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po pierwszej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych róż rodzin, a następnie adoracja N. Sakr do godz. 13.00 w ramach tzw. Godziny łaski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie i sprzątanie kościoła, a także na termomodernizację.

5. W piątek po mszy św. wieczornej spotkanie w kościele ze św. Mikołajem. Zapraszamy ministrantów, lektorów, DSM i scholę.

6. Jutro w Centrum Kultury w Żabnie będzie prowadzona akcja oddawania krwi w godzinach od 12.30 do 16.30. Zachęcamy do honorowego dzielenia się tym cennym darem.

7. W tym tygodniu p. Kościelny odwiedzi od poniedziałku do piątku po mszy św. wieczornej: os. A i Niskie Bloki; w sobotę od 9.00: Złota Góra, Sikorskiego, Spokojna, Rudno i Niedomicka.